Олександр Ковпак: «Пробую тренерські університети…»

Екс-форвард збірної України Олександр Ковпак в інтерв’ю “Команді №1” висловився про заключний етап кар’єри гравця і професію тренера, яку він поступово освоює.

– Олександре, ви вже попрощалися з кар’єрою футболіста і перейшли на тренерську роботу?

– Можу сказати, що вже пробую тренерські університети, працюючи помічником головного тренера аматорської команди ЛНЗ-Лебедин Юрія Бакалова. Однак офіційно з кар’єрою гравця я ще не попрощався. Дійсно, пару місяців назад, коли в команду прийшов Юрій Михайлович і дав порцію навантажень, “ноги попливли” і загострилася травма, тому взяв ігрову паузу. Думаю, що навесні, коли ми знову відновимо ігри, я все-таки проведу свій прощальний матч і тоді остаточно попрощаюся з уболівальниками, які мене підтримували на протязі кар’єри. Хочу, щоб хоча б ще раз вийти на поле, і зробити це не після травми, а нормально, десь ближче до своєї батьківщини. Думаю, було б символічно завершити кар’єру там, де вона починалася.

– Ви вже відчули різницю між кар’єрою гравця, і тренерським хлібом?

– Дійсно, коли гравець, все набагато простіше. Виходиш на поле і виконуєш вимоги головного тренера. Коли ж ти тренер, треба багато готуватися як до тренувань, так і до ігор. Спочатку, зізнатися, було важкувато, багато інформації. Перший місяць відчував себе в цьому, як дитина. Увечері від великого потоку інформації засинав як убитий. Але це була приємна втома, тому що занурився в нову справу. Мені пощастило, що поруч Юрій Михайлович Бакалов. Він передає свій досвід, багато підказує, передає матеріали для навчання. Дуже класно, що такий фахівець прийняв пропозицію аматорської команди, перейнявся цим проектом і вирішив внести свою лепту, тому будемо прагнути разом досягти успіху. Нинішнього літа ми хочемо підготуватися до подачі документів на те, щоб ЛНЗ-Лебедин отримав статус професійного клубу другої ліги.

– Молоді гравці вже прислухаються до молодого тренера Олександра Ковпака?

– Якщо не прислухатися, святе місце порожнім не буває. Якщо ж серйозно, то хочеться, щоб хлопці переймали досвід, який є після роботи з багатьма класними фахівцями нашого українського футболу.

Попередні чемпіони

СК "Профіспорт" 2023

ФК "УТК" 2022

ФК "УТК" 2021