Змагання “Шкіряний м’яч”

 

Р Е Г Л А М Е Н Т

обласних змагань з футболу на призи клубу “Шкіряний м’яч” 2015-2019 р. р.

І. МЕТА  І  ЗАВДАННЯ

Змагання на призи клубу “Шкіряний м’яч” проводяться з метою підвищення масовості дитячо-юнацького футболу в області, організації фізкультурно-оздоровчої і виховної роботи в загальноосвітніх школах, зміцнення здоров’я дітей та підлітків, залучення їх до регулярних занять футболом, виявлення здібних футболістів, популяризації та розвитку футболу.

ІІ. КЕРІВНИЦТВО  ЗМАГАННЯМИ

Керівництво змаганнями здійснює Федерація футболу області спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.

Безпосередня підготовка та проведення змагань покладені на обласний штаб клубу “Шкіряний м’яч”.

Виконком ФФЧО (за необхідності) має право вносити зміни та доповнення до п.ІІІ «Учасники змагань», а також визначати порядок та місця проведення обласних змагань.

ІІІ. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

Змагання проводяться у трьох  вікових групах.

Змагання у віковій групі U-11 проводяться під назвою «Шкіряний м’яч».

Змагання у вікових групах U-12 та U-13 проводяться під назвою «Шкіряний м’яч – Кубок CocaCola».

До змагань допускаються команди загальноосвітніх шкіл, за які можуть грати як хлопчики, так і дівчата.

 

Вікова група 2015-2016 р.р. 2016-2017 р.р. 2017-2018 р.р. 2018-2019 р.р.
      U-11
2005 р.н. 2006 р.н. 2007 р.н. 2008 р.н.
      U-12 2004 р.н. 2005 р.н. 2006 р.н. 2007 р.н.
U-13 2003 р.н. 2004 р.н. 2005 р.н. 2006 р.н.

 

На першому етапі в змаганнях на першість школи беруть участь команди паралельних класів однієї загальноосвітньої школи у відповідних вікових групах.

Якщо в сільській школі паралельні класи відсутні, тоді проводяться змагання серед команд шести сусідніх шкіл за територіальним принципом.

На другому етапі виступають команди, які сформовані з учнів відповідної вікової групи однієї загальноосвітньої школи, або збірні команди сільських шкіл, сформовані з учнів шести сусідніх шкіл, які не мають паралельних класів.

На третьому і подальших етапах виступають:

 • збірні команди, сформовані з учнів відповідної вікової групи однієї загальноосвітньої школи – переможниці змагань другого етапу, за які дозволяється виступати не більше ніж чотирьом гравцям зі шкіл, які брали участь у змаганнях другого етапу даного району чи міста. Вимога не розповсюджується на учнів, переміщених із зони АТО;
 • якщо в загальноосвітній школі є шість і більше паралельних класів, їй не дозволяється залучати гравців з інших шкіл для участі в третьому і подальших етапах;
 • збірні команди, сформовані з учнів шести сусідніх сільських шкіл одного району, де немає паралельних класів, і які перемогли на другому етапі.

До змагань третього і подальших етапів не допускаються команди і футболісти, які не брали участі у змаганнях перших двох етапів. Вимога не розповсюджується на учнів, переміщених із зони АТО.

За команду дозволяється заявляти 17 футболістів. Починаючи з третього етапу, лише ці гравці можуть виступати за команду. Склад команди з 17 гравців має бути сталим і не може змінюватися починаючи з обласних зональних   і    аж    до    закінчення    Всеукраїнських    фінальних   змагань  (IIIVI етапи). У виняткових випадках такі зміни можуть бути дозволені комісією з проведення змагань ААФУ за обґрунтованим зверненням команди.

Склад команд U-12, U-13 на гру – 13 футболістів (з числа 17 заявлених) та тренер. Склад цих 13 футболістів (з числа 17 заявлених) може змінюватися лише з переходом команди до наступного етапу змагань.

Склад команд U-11 на гру – 12 футболістів (з числа 17 заявлених) та тренер. Склад цих 12 футболістів (з числа 17 заявлених) може змінюватися лише з переходом команди до наступного етапу змагань.

За команду певної вікової групи дозволяється заявляти молодших за віком гравців.

Гравець може бути одночасно заявленим та грати за команду своєї вікової групи та за команди старших вікових груп, якщо це не суперечить вимогам даного Регламенту.

За команду певної вікової групи дозволяється заявляти дівчат старшої вікової групи (старших на один рік).

До участі в змаганнях не допускаються гравці, які зареєстровані за команди ДЮФЛ України (крім дівчат, які беруть участь у Всеукраїнських змаганнях).

В разі виявлення порушень даного розділу Регламенту команда знімається  з турніру, позбавляються усіх нагород, а результати її анулюються.

ІV. ТЕРМІНИ І МІСЦЯ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

 

Етапи Термін проведення Місце проведення Назва турніру
1-й ІІІ декада вересня-жовтень школа Першість школи
2-й жовтень –листопад район, місто Першість району, міста
 

3-й

 

ІІІ декада березня –

I декада квітня

 

за призначенням

Обласні зональні, напівфінальні змагання
4-й   ІІ декада квітня –

I декада травня

за призначенням Обласні фінальні змагання
5-й ІІ декада травня –

І декада червня

за призначенням Всеукраїнські зональні змагання
6-й червень-вересень за призначенням Всеукраїнські фінальні змагання

 

Звіт-Заявка (Додаток №1) на участь у другому етапі змагань подаються у районний (міський) відділ освіти до 15 жовтня поточного року.

Звіти (Додаток №2) про проведення 1-2 етапів змагань подаються  обласному штабу при Федерації футболу області  до 25 листопада поточного року.

Команди не допускаються до наступних етапів, якщо районні, міські організації не подадуть звіти про змагання на попередніх етапах у зазначений термін.

Терміни і місця  проведення 3-4 етапів змагань  визначає обласний  штаб.

 1. V. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ЗАЯВОК

Для   участі   в   змаганнях  в  день  їх  початку  представники  команд   подають

наступні документи:

1-й етап – оргкомітету  школи по проведенню змагань – заявку команди (у двох примірниках), завірену представником команди та шкільним лікарем;

2-й етап – районному (міському) штабу – заявку команди (у двох примірниках), завірену директором школи, представником команди та шкільним лікарем, оригінал свідоцтва про народження та учнівський квиток на кожного учасника;

3-4-й етапи – обласному штабу – заявку команди (у двох примірниках),  завірену лікарем, начальником районного, міського відділу освіти, начальником (завідуючим) районного, міського відділу сім’ї, молоді, фізичної  культури та спорту,  головою районної, міської Федерації  футболу,  головою районного, міського штабу «Шкіряний м’яч», директором школи, представником команди;

– оригінал свідоцтва про народження;

– учнівський квиток на кожного учасника.

Підписи директора школи, керівників державних установ та голови районної (міської) федерації футболу повинні бути завірені печатками.

Заявка команди обов’язково має бути завірена печаткою медичного закладу.

Заявковий лист команди на участь 3, 4, 5, 6 етапах змагань має бути сталим за складом гравців.

Без зазначених документів команди до участі в турнірі не допускаються.

Заявки, що не відповідають встановленій формі (Додаток №3), не розглядаються.

VІ. УМОВИ  ПРОВЕДЕННЯ  ЗМАГАНЬ

Порядок проведення змагань на місцях визначається районними і міськими організаціями відповідно до даного Регламенту із врахуванням наступного:

а)  учасники змагань допускаються до гри тільки після медичного обстеження;

б) у грі беруть участь U-11, U-12, U-13 – 8 польових гравців і воротар. Матч не можна починати/продовжувати, якщо в одній з команд виявиться менше шести гравців;

в) кількість замін необмежена;

г)  змагання першого етапу можуть проводитися на майданчиках зменшених розмірів, з меншою кількістю гравців у команді, але не менше п’ятьох;

д)  змагання другого і подальших етапів у всіх вікових групах проводяться на футбольних полях: довжина від 55 м до 70 м, ширина від 40 м до 50 м.  Радіус центрального кола 6 м. Штрафний майданчик: з точок на лінії воріт, розташованих на відстані 12,5 м від внутрішньої сторони кожної стійки воріт, під прямим кутом до лінії воріт проводяться два відрізки довжиною 12,5 м. Кінці цих відрізків з’єднуються лінією, паралельною лінії воріт.

е) Ворота повинні бути однакового розміру: 6 м х 2 м, або 5 м. х 2 м.

є)  Тривалість гри:

 • U-11: два тайми по 15 хвилин з перервою 5 хв.;
 • U-12: два тайми по 20 хв. з перервою 10 хв.;
 • U-13: два тайми по 20 хв. з перервою 10 хв.

ж) під час виконання стандартних положень (пробиття штрафних, вільних, кутових ударів) відстань від м’яча до гравців команди суперника – 6 м.

з) будь-яке порушення у штрафному майданчику карається 9-ти метровим штрафним ударом. Усі гравці, крім гравця, який  виконує 9-ти метровий удар, повинні розташуватися за межами штрафного майданчика;

к)    положення “поза грою” не фіксується;

л)   гру проводять 2 арбітри;

м)    футболісти  допускаються до участі в іграх у  спортивному взутті.

Представники команд мають право разом з арбітрами перевірити заявкові документи кожного з футболістів команди-суперниці.

Футболіст, який отримав два попередження, пропускає чергову гру, а також пропускає чергову гру після кожного наступного попередження. Футболіст, вилучений з поля, автоматично пропускає чергову гру. Він допускається до участі в змаганнях лише після рішення головної суддівської колегії.

Санкції до футболістів, що мали місце на попередніх етапах, на кожному наступному етапі турніру, не враховуються.

На футболці гравця повинен бути номер (від 1 до 99), відповідний тому, який значиться за гравцем у заявочному листі та рапорті арбітра. Під цим номером гравець виступає в усіх іграх.

Команди, з 2-го і на подальших етапах, повинні мати 2 комплекти ігрової форми різного кольору.  Якщо команди, що зустрічаються, мають ігрову форму однакового кольору, змінює форму та команда, яка стоїть першою у календарі.

Команді, що не з’явилася на гру або залишила поле до того, як пролунав фінальний свисток, зараховується технічна поразка (-:+), а команді-суперниці – технічна перемога (+:-). Команда, яка не з’явилася на одну з відбіркових ігор, до участі в подальших змаганнях не допускається.

На всіх етапах змагань на призи клубу “Шкіряний м’яч” в обов’язковому порядку проводяться змагання з елементів техніки гри у футбол (Додаток №5).

Внесення особистих даних гравця до заявкового  листа команди є офіційною згодою його та його батьків (або осіб, які їх замінюють) щодо використання та обробку його персональних даних, а також згодою на безоплатне використання відео- та фотозображень гравця за період проведення змагань.

Умови проведення 3-4 етапів змагань (кількісний і територіальний розподіл команд) визначає обласний штаб.

VІІ. АРБІТРАЖ

Арбітраж змагань здійснюють:

 • на 1-му етапі змагань – вчителі фізичної культури, громадські активісти, у тому числі старшокласники, які пройшли навчання на семінарах футбольних арбітрів;
 • на 2-му етапі змагань – арбітри районних, міських колегій футбольних арбітрів;
 • на 3-4 етапах – арбітри рекомендовані суддівським комітетом ФФЧО.

VІІІ. ПРОТЕСТИ

Представник команди, який подає протест, повинен після закінчення гри повідомити про це арбітра та представника команди-суперниці.  Заява про подачу протеста фіксується в рапорті арбітра.

Письмовий протест повинен бути мотивований, завірений представником команди, і подається головному арбітру не пізніше 1 години після завершення гри.

Не розглядаються протести, якщо вони подані на рішення, прийняті арбітром у разі:     – призначення або не призначення вільних, штрафних, 9-ти метрових ударів;

– визначення  виходу  м’яча  за  межі  поля  та  надання  права  на  введення

м’яча у гру;

– зарахованого або не зарахованого взяття воріт;

– попередження та вилучення гравців з поля.

Подані протести розглядаються:

– 1-2 етапи: районними і міськими штабами;

– 3-4 етапи: обласним штабом.

Несвоєчасно подані та не зафіксовані у рапорті арбітра протести не розглядаються.

ІХ. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

У зональних і напівфінальних турнірах (3 і більше команд) ігри проводяться за коловою системою. Місця в групах визначаються:

 • за найбільшою кількістю набраних очок (перемога – 3 очки, нічия – 1 очко, поразка – 0 очок);
 • за результатами особистої зустрічі;
 • за кількістю перемог;
 • за загальною різницею забитих і пропущених м’ячів;
 • за більшою кількістю забитих м’ячів.

У разі рівної кількості очок у двох і більше команд перевагу дістає команда, яка має кращі показники лише між ними (п. 1-5), тобто результати виступу команд з меншою або більшою кількістю очок до уваги не приймається.

Якщо всі показники рівні, то перевага надається команді, у якої кращі результати в змаганнях з елементів техніки гри у футбол.

Х. ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ ТА ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ

Витрати на організацію і проведення змагань з футболу на призи клубу “Шкіряний м’яч” на відповідних етапах несуть:

1-й етап

Загальноосвітні школи

2-й етап

Загальноосвітні школи:

–    витрати на проїзд команд-учасниць.

Відділи у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту райдержадміністрацій, міськвиконкомів:

–     оплата відряджень та харчування арбітрів;

 • оплата харчування обслуговуючого персоналу;
 • оренда спортивних споруд;
 • забезпечення арбітражу;
 • нагородження учасників змагань.

Відділи освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів:

 • витрати на харчування команд-учасниць.

3-4-й етапи

Відділи освіти, відділи у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту райдержадміністрацій, міськвиконкомів:

 • проїзд, добові, харчування та мешкання команд-учасниць;
 • оренда спортивних споруд (приймаючі організації);
 • оплата харчування медичного та обслуговуючого персоналу (приймаючі організації).

  Департамент освіти і науки облдержадміністрації:

 • оренда спортивних споруд;
 • оплата харчування медичного персоналу.

  Управління у справах сім’ї,  молоді та спорту облдержадміністрації:

 • нагородження переможців і призерів змагань.

  Федерація футболу області:

 • організація і проведення змагань;
 • забезпечення арбітражу;
 • оплата відряджень та харчування арбітрів.

5 етап

Департамент освіти і науки облдержадміністрації:

 • оплата проїзду та добових команд-учасниць зональних турнірів.

Організації – господарі зональних турнірів:

 • оренда спортивних споруд;
 • оплата проживання учасників зональних турнірів;
 • оплата харчування обслуговуючого персоналу.

 6 етап

 Управління у справах сім’ї, молоді та спорту  облдержадміністрації:

 • оплата проїду та добових команд-учасниць фінальних турнірів.
ХІ. НАГОРОДЖЕННЯ

Команди – переможці і призери фінальних турнірів усіх вікових груп нагороджуються пам’ятними призами і грамотами, гравці і тренери грамотами і медалями.

Команди-учасниці фінальних турнірів усіх вікових груп нагороджуються призами і грамотами, гравці і тренери – грамотами.

Визначаються і нагороджуються пам’ятними призами в усіх вікових групах  кращі : – гравці фінальних турнірів;

– гравці фінальних турнірів – переможці змагань з елементів техніки гри у футбол;

–  команди-фінальних турнірів – переможці змагань з елементів техніки гри у футбол.

Додаток № 1 Звіт-заявка на участь в змаганні

Додаток № 2 Звіт про проведення 1-2 етапів

Додаток № 3 Форма заявки

Додаток № 4 Форма заявки на участь в фінальній частині

Додаток № 5 Змагання з елементів техніки гри

Додаток № 6 Склад штабу змагань

Попередні чемпіони

СК "Профіспорт" 2023

ФК "УТК" 2022

ФК "УТК" 2021