Нарада представників аматорських команд

Комітет з проведення змагань ФФЧО, 24 березня, на базі спортивного комплексу Академії футболу с. Білозір’я провів робочу нараду за участю представників аматорських команд-учасниць чемпіонату (вища ліга), першості (перша ліга) та розіграшу Кубку Черкаської області 2021 року.  

Головним питанням цього зібрання було визначення системи і термінів проведення вищезазначених змагань. 

Відкриваючи цей захід, перший заступник голови, виконавчий директор ФФЧО Володимир Фощій привернув увагу присутніх на те, що проведення в цьому році обласних змагань слід розглядати в контексті подальшої ситуації, пов’язаної з коронавірусною хворобою, адже в любий час події можуть розвиватися непередбачувано, а це і чергові локдауни і запровадження «червоного» рівня епідеміологічної безпеки тощо.        

Він також інформував присутніх, що в зв’язку з пандемією COVID-19 та проведенням змін територіально-адміністративного устрою, в результаті яких ліквідовано 16 із 20 районних державних адміністрацій, унеможливлює збільшення команд-учасниць обласних змагань. А тому у вищоліговому  чемпіонаті та першоліговій першості цього сезону братимуть участь по 8 команд. 

Вищу лігу представлятимуть команди: минулорічний чемпіон Золотоніський ФК «Златокрай-2017», срібний та бронзовий призери Паланківський ФК «УТК» і Кочубіївський СК «Базис», а також «Олімп» Кам’янка, СК «Росава» Степанці, ФК «Авангард» Монастирище, ФК «Родень» Канів та «Урожай» Корсунь-Шевченківський, який у минулому сезоні здобув бронзові медалі серед команд першої ліги та отримав путівку до вищої ліги.

Підтвердження на участь в першій лізі надали команди: ФК «УТК-2» Паланка, СК «Базис-2» Кочубіївка, «Слобода» Червона Слобода, ФК «Шевченків край» Городище, ФК «Тальне» Тальне, «Патріот» Сміла, МСК «Дніпро» U-19 Черкаси та представник Городищенського району «Дирдин» с. Дирдин. Також взяти участь в першості бажає команда ФК «Спартак» Золотоноша, яка на даний час продовжує вирішувати фінансове питання та сподівається на його позитивне вирішення.

В ході пропозицій та дискусій окремі учасники ратували за те, щоб система проведення змагань давала змогу кожній команді, протягом сезону, проводити не менше 20 офіційних матчів. Ряд інших представників команд, з урахуванням свого стану фінансування, висловлювали протилежні пропозиції і пропонували проводити змагання лише в два кола. Так, абсолютною більшістю голосів прийнято другий варіант проведення вищолігового чемпіонату, а представники першої ліги за цей варіант проведення голосували одноголосно.  

У разі сприятливих умов, відкриттям спортивного сезону стануть матчі першого етапу розіграшу Кубку області, які заплановано на 17 – 18 квітня. Чемпіонат та першість планується розпочати 24 і 25 квітня відповідно.  

На нараді було розглянуто також ряд інших питань організації  і проведення обласних турнірів, зокрема, окремих положень регламентних вимог змагань, процедури реєстрації футболістів у єдиній базі даних УАФ і проходження процедури заявки команд на змагання. Також представники команд були ознайомлені з порядком та вимогами щодо проведення матчів в умовах карантину з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19.

Попередні чемпіони

СК "Профіспорт" 2023

ФК "УТК" 2022

ФК "УТК" 2021