Щорічний турнір на кубок депутата обласної ради Олександра Вельбівця традиційно відбувся на Лисянщині

Під девізом «Здорова нація – сильна країна. Молодь обирає спорт» на Лисянщині втретє пройшов турнір на «Кубок депутата Черкаської обласної ради Олександра Вельбівця з міні-футболу». В організованих із ініціативи голови обласної ради та федерації футболу області в змаганнях взяли участь 18 шкільних футбольних команд району.
Розпочалися заходи на футбольному полі Лисянської загальноосвітньої школи №2 з урочистого шикування учасників. Вітаючи юних спортсменів-земляків, організатор турніру Олександр Вельбівець висловив побажання, щоб змагання були вдалими, а перемоги – яскравими.
– Змагання команд юних футболістів уже стали традиційними в Лисянці у переддень професійного свята вчителів, – сказав Олександр Іванович. – Основна їх мета – популяризація фізичної культури і спорту серед дітей та юнацтва, створення умов для фізичного й інтелектуального розвитку підростаючого покоління. Цьогорічні змагання стануть свідченням нових злетів і перемог, демонстрацією кращих навиків гри в футбол – одного із наймасовіших видів спорту, який об’єднує мільйони людей по всьому світу.

Голова обласної ради підтвердив обіцянку стратегічної винагороди команді-переможцю змагань – встановлення у їхньому селі нового футбольного майданчика зі штучним покриттям для подальших тренувань і майбутніх спортивних злетів. Так, для торішніх чемпіонів завершується будівництво майданчика у селі Хижинці. Для його облаштування об’єднуються державні й місцеві фінансові ресурси.
– Цей турнір є продовженням традицій лисянської влади проведення футбольних змагань для дітей. Кілька років тому, працюючи головою райдержадміністрації, ми започаткували турнір на кубок голови Лисянської райдержадміністрації, що набув популярності та досяг сучасного рівня кубка депутата облради. Враховуючи запит наших юних футболістів на проведення подібних змагань, будуються спортивні майданчики, формуються нові команди, йде інтенсивна підготовка до участі в турнірі, – розповів Олександр Вельбівець. – Щороку збільшується кількість команд-учасників, вони демонструють кращий рівень підготовки – усе це свідчить про інтерес дітей і тренерів до змагань. Це важливо у наш час, коли у пориві за освоєнням сучасних технологій ми забуваємо про фізичне виховання нового покоління, про те, що діти мають навчитися працювати в команді, та й не лише футбольній. У Лисянському районі фізкультура і спорт розвиваються динамічно, серед наших земляків чимало спортсменів уже проявили себе, стали чемпіонами українських та міжнародних змагань. Прості сільські діти мають велике бажання і наполегливість досягати висот. І я вірю, що з цих 150 учасників із 18 команд, які прибули на змагання, чимало юнаків і дівчат принесуть славу Черкащині.

Після жеребкування частина команд переїхали на футбольне поле Лисянського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 – гімназія». Майже чотири години напруженої боротьби між командами-учасниками, за несприятливої дощової погоди, виявили безсумнівних переможців і фаворитів турніру. 
В офіційному заліку футбольного протистояння дипломами, кубками та медалями, комплектами спортивних обладунків нагороджені: за ІІІ місце – команда Боярського навчально-виховного комплексу; ІІ місце – команда-господар поля з Лисянської загальноосвітньої школи №2. А беззаперечним переможцем турніру, володарем кубка депутата Черкаської обласної ради Олександра Вельбівця й диплома за І місце стала шкільна команда КОЗ «Лисянський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія»-ДНЗ».

Окрім того, Олександр Вельбівець відзначив дипломами і спортивними подарунками кращого гравця і бомбардира турніру Валентина Почтового зі школи №1, кращого воротаря Віталія Швидкого – вихованця школи-гімназії №2, наймолодшого учасника змагань десятирічного Олександра Поліщука з Кам’яного Броду.
Усім командам-учасникам були вручені солодкі набори, що вже традиційно надають представники ТМ «Домашнє Свято», спортивний інвентар від федерації футболу області й управління сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації.
Почесними грамотами обласної ради, грамотами управління освіти і науки та сім’ї, молоді і спорту облдержадміністрації відзначено кращих наставників, грошовими нагородами – суддів турніру.
– Погодні умови не стали перешкодою для юних футболістів грати і перемагати в змаганнях, – прокоментував вчитель фізкультури школи №2 Юрій Шевчук. – Ми виставили дві команди – молодших і старших футболістів. Діти з великим бажанням беруть участь в турнірі, в них горять очі від спілкування з однолітками, є велике бажання змагатися, показувати свою майстерність. Це думка усіх тренерів та батьків дітей, які прийшли на стадіони селища підтримати їх захоплення фізичною культурою. Переконаний, що зайнятість у дитинстві різними видами спорту залишає позитивний слід і додає ентузіазму боротися, виявляти силу волі, долати перешкоди та здобувати перемоги протягом усього життя.

Турнір проходив  в рамках Тижня масового футболу УЄФА.

Виконавчий апарат обласної ради

Попередні чемпіони

УТК 2021

Златокрай 2020

Альтаїр 2019