Офіційно. Звернення Виконавчого комітету Федерації футболу України

Звернення Виконавчого комітету Федерації футболу України до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та колишнього Президента України Леоніда Кравчука стосовно неприпустимості впливу органів державної влади на діяльність ФФУ.

Виконавчий комітет Федерації футболу України вимушений констатувати, що гібридна інформаційна війна проти ФФУ та її керівництва, яка розпочалася навесні 2018 року, продовжується й досі. Її проявами є окремі заяви, відверто упереджені статті та сюжети ЗМІ, які містять необгрунтовані звинувачення на адресу організації. На жаль, замовники цієї кампанії заради досягнення поставлених цілей не гребують маніпулюванням фактами, відомими іменами зі світу футболу та політичними діячами.

Як приклад, нещодавнім проявом цієї гібридної інформаційної війни стало звернення колишнього Президента України та голови Наглядової ради ФК «Динамо» Київ Леоніда Макаровича Кравчука до чинного Глави Держави Петра Олексійовича Порошенка з проханням «розібратися в ситуації, пов’язаній із діяльністю Федерації футболу України та її керівництва». Окрім того, Леонід Кравчук заявив про те, що таке прохання підтримали два десятки відомих ветеранів футболу України. У той же час деякі зі згаданих ним особистостей пізніше повідомили, що не підписували цього листа, а їхні підписи могли бути сфальсифіковані.

Очевидно, колишнього Главу Держави, за часів президентства якого було створено Федерацію футболу незалежної України, ввели в оману та не проінформували щодо реального стану справ у ФФУ та можливих наслідків його звернення до Президента України.

Разом із тим вважаємо за необхідне нагадати, що відповідно до Статуту ФІФА кожна асоціація здійснює управління своїми справами незалежно та не може зазнавати жодного впливу, зокрема, політичного, а також втручання у свою діяльність з боку третіх осіб, у тому числі держави та органів державної влади.

Порушення даних вимог тягне за собою негайну реакцію ФІФА у вигляді призупинення членства асоціації у ФІФА та дискваліфікації всіх збірних і клубних команд асоціації з відстороненням від усіх змагань, які проводяться під егідою ФІФА.

Є приклади того, як членство цілої низки національних асоціацій було призупинене ФІФА через різні форми втручання та безпосередній вплив держави на їхню діяльність: незаконну зміна керівництва без проведення прозорих демократичних виборів, блокування доступу керівництва до управління, блокування рахунків організацій, введення адміністрації, судові позови держави до асоціацій, тиск держави з приводу можливих корупційних зловживань та погрози держави щодо розпуску чинної асоціації та створення їй на зміну альтернативної.

Як наслідок, лише за останні роки через втручання держави та її вплив на діяльність асоціацій ФІФА було призупинено членство Пакистану, Судану, Малі, Нігерії, С’єрра-Леоне, Камеруну, Кувейту.

Федерації футболу та керівництво таких футбольних країн, як Іспанія, Греція, Нігерія, Гана та Албанія отримували від ФІФА попередження про можливе призупинення їхнього членства у ФІФА у випадку, якщо держава негайно не припинить будь-які дії стосовно її втручання у футбольні справи.

Власне, відповідний негативний досвід є й в історії українського футболу. Зокрема, наприкінці 2010 року, коли команда іншого колишнього Президента України — Віктора Януковича намагалася силовими методами та всупереч статуту ФФУ змінити керівництво федерації, УЄФА надіслав попередження про неприпустимість таких дій. Згадані дії влади створили в той час серйозну загрозу втрати Україною права на проведення матчів фінальної частини Євро-2012.

З огляду на це, звертаємося до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України із закликом та застереженням утриматися від будь-яких дій, які можуть бути розцінені ФІФА як вплив або втручання держави в діяльність Федерації футболу України та здатні спричинити призупинення членства ФФУ у ФІФА з автоматичною дискваліфікацією та відстороненням усіх збірних та клубних команд України від змагань, які проводяться під егідою ФІФА.

Федерація футболу України завжди відкрита до діалогу зі ЗМІ, громадськістю, уболівальниками та органами влади. Головними пріоритетами в діяльності ФФУ є всебічний розвиток футболу серед усіх верств населення, а також максимальна прозорість і соціальна відповідальність. Виконавчий комітет ФФУ, який представляє футбольну спільноту України, висловлює всебічну та повну підтримку курсу реформ, який реалізує керівництво Федерації футболу України й підтримує всі його ініціативи, спрямовані на оновлення та зростання українського футболу.

сайт ФФУ

Попередні чемпіони

СК "Профіспорт" 2023

ФК "УТК" 2022

ФК "УТК" 2021