Андрій Полтавець: «Докладатимемо максимум зусиль для потрапляння в фінал»

– Андрію В’ячеславовичу, 2018 рік був історичним для команди «ЛНЗ», яка першою серед обласних колективів стала володарем Кубку України. 9 січня команда розпочала підготовку до другої весняної частини аматорського чемпіонату України. Поділіться, що вдалося, а що ні виконати в першій частині.

– Так дійсно 2018 рік був історичним для нашої команди – це і здобуття Кубку України серед аматорів, і дебют в Національному Кубку серед професійних команд, і вдалий виступ в першому колі Чемпіонату області, ну і, звісно, наш дебют в аматорському Чемпіонаті. Тільки поразка на останніх секундах в ¼ фіналу аматорського Кубку від «Дніпра» залишила неприємний осад від сезону. Щодо наших результатів в першій частині аматорського Чемпіонату України – перед стартом була внутрішня впевненість, що будемо боротись за вихід з своєї групи, наша перемога в Кубку давала таку впевненість. А те, що ми на зимову перерву пішли лідерами з 5-ти очковим відривом від 2-го місця, 13-ти очковим від третього (яке також дає право на вихід в плей-офф), навіть перебільшило наші очікування. Такий результат є наслідком злагодженої роботи всіх причетних до «ЛНЗ» – перш за все футболістів та головного тренера, які змогли за короткий строк перегрупуватись до набагато важчих змагань, ну і без наших вболівальників та нашої нової «ЛНЗ-Арени» такого результату ми не досягли б.

    Щодо другої частини чемпіонату, яка стартуватиме вже на початку квітня, вона однозначно буде важкою. Не дивлячись на великий відрив нашої команди від конкурентів, ми прагнемо зберегти за собою першу сходинку. Також хочеться, щоб цифра «0» в графі «поразки» не змінилась до кінця чемпіонату. Зараз рано  говорити за завдання команди на фінальну частину (туди ще треба попасти), але в разі виходу в плей-офф, будемо докладати максимум зусиль для попадання в фінал. В стадії плей-офф всі команди ставлять перед собою максимальне завдання, і одна помилка в одному матчі може перекреслити всі попередні перемоги та результати.

– Знаковим для Вашого колективу і футбольної спільноти області є також визнання головного тренера команди Василя Гречаного кращим тренером аматорського футболу України минулого року.

– Для нас це приємна і також важлива подія, адже це визнання є оцінкою роботи всього нашого колективу.

– Які подальші плани підготовки та завдання команди і чи можлива її участь в офіційних обласних змаганнях цього року, принаймні в розиграші Кубку чи підготовчому для команд турнірі пам’яті В’ячеслава Першина.

– Команда  з лютого  починає тренуватись  на повітрі, а з 9 лютого  розпочнемо товариські матчі. Плануємо щотижня грати контрольні ігри. Також і з суперниками в основному вже визначились – це будуть команди або з професійним статусом або учасники аматорського чемпіонату України. Нам важливо грати з сильними суперниками для якісної підготовки до весняної частини змагань, часу для «розкачки» в нас немає. Тому ми не плануємо приймати участь в передсезонному турнірі пам’яті В’ячеслава Першина та в розиграші Кубку області – дуже велике навантаження буде на наших футболістів в цей час.

– Зміни і підсилення команди гравцями будуть?

– Кардинальних змін не буде, ми повністю задоволені тими гравцями, що є у нас в обоймі і які вже довели свою майстерність – ми їм всім довіряємо. Є «на олівці» пару футболістів, яких ми хотіли б побачити в нашій команді. Все таки нам необхідна конкуренція в команді, та й часті травми хлопців спонукають до того, що пару класних гравців для ротації складу нам не завадили б. На початку лютого буде більше ясності по цьому питанню.

– А як йдуть справи з підготовкою власного резерву для головної команди?

– Так в нас вже 14 років є свої команди в ДЮФЛ Черкаської області, які досить непогано там виступають. Але ми свідомі того, що шансів в місцевих хлопців пробитись в основну команду дуже мало. Максимум чого вони можуть досягати – так це попадання в дублюючий склад, тобто досягти рівня першої ліги області. На  жаль вище хлопці виступати не готові ні ментально ні за рівнем своєї гри. Минулий сезон ми створили команду «ЛНЗ-2», в яку зібрали всих перспективних хлопців Шполянського району. Але для того щоб команда і самі футболісти прогресували потрібно прикласти ще багато зусиль і часу. Нажаль не всі футболісти цієї команди готові зростати далі, не всі розуміють, що потрібно працювати над собою щодня, щоб досягти кращих результатів. Тому і подальше існування «ЛНЗ-2» під великим питанням. Навіщо витрачати кошти, сили і нерви, якщо самі футболісти не хочуть працювати над собою. Є в цій команді хлопці, що хочуть грати, але за своїм рівнем об’єктивно «вище голови не стрибнуть», є декілька футболістів з серйозним підходом до футболу. Але основна маса хлопців або безхарактерна, або вважає вже себе гравцями високого рівня. Тому будемо ще думати над доцільністю подальшого існування «ЛНЗ-2».

– Які враження від участі і організації проведення чемпіонату України, щоб Ви пропонували перейняти від цього турніру при проведенні обласного чемпіонату, якщо таке є.

– Організація особливо не відрізняється – є суддівські скандали, погані поля, неадекватна поведінка вболівальників і так далі. Такий весь наш футбол – від Прем’єр ліги до чемпіонатів області. Хоча різниця в класі команд суттєва і це зрозуміло. Також набагато більше полів добротної якості порівняно з обласними змаганнями. Хоча якраз за інфраструктурою стадіонів та кількістю якісних полів Черкащина поступається хіба що тільки Київській та Львівській областям. Від себе хотів би порадити найкращим обласним командам не боятись всеукраїнських змагань. Впевнений, що як мінімум в Кубку України гідно грали б 2-3 наші обласні команди – це новий виклик, це цікаво, це прогрес.

– Чи розглядаєте питання участі команди на професіональному рівні?

– В найближчі роки точно ні. А планувати в нашій країні більше ніж на 3-5 років не можна нічого – ні бізнес, ні спорт. Ми більше 10-ти років грали в обласних змаганнях перед тим як спробувати свої сили на всеукраїнському рівні, нам ще є що доводити і за що боротись на аматорському рівні.  

– Андрію В’ячеславовичу, ми дякуємо Вам за вагомий внесок у розвиток футболу на Черкащині, надане інтерв’ю та зичимо подальших успіхів і досягнень.

Дякую.

Комітет по зв’язках із ЗМІ ФФЧО.

Попередні чемпіони

СК "Профіспорт" 2023

ФК "УТК" 2022

ФК "УТК" 2021