Дитяча ліга

Чемпіонату та першості Черкаської області з футболу серед юнацьких та дитячих команд сезонів 2016-2017, 2017-2018 років

Р Е Г Л А М Е Н Т

Чемпіонату та першості Черкаської області з футболу серед юнацьких та дитячих команд сезонів 2016-2017, 2017-2018 років

І. Мета і завдання

 1. Метою змагань є популяризація та подальший розвиток дитячого та юнацького футболу в області.
 2. Основними завданнями змагань є:

 –  виконання обласної “Програми розвитку футболу в Черкаській області   на  2012-2020  роки”  затвердженої   сесіями   обласної   Ради  № 11-3/VI від 28.12.2011 р. та № 5-7/VII від 03.06.2016 р.

– покращення рівня навчально-тренувального процесу в дитячо-юнацьких спортивних закладах, футбольних, спортивних клубах, КФК і на цій основі підвищення рівня майстерності юних футболістів;

–  організація активного дозвілля юних шанувальників футболу;

–  визначення переможців для участі в змаганнях ДЮФЛУ.

ІІ. Керівництво змаганнями

 1. Згідно з угодою між Федерацією футболу Черкаської області та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації, загальне керівництво змаганнями здійснює Федерація футболу Черкаської області.
 2. Безпосередня організація та проведення змагань покладається на дитячо-юнацький комітет ФФЧО, якому належить право в оперативному прийнятті рішень, щодо організації та проведення змагань.

III. Учасники, терміни та умови проведення змагань

 1. В обласних змаганнях серед юнацьких та дитячих команд беруть участь СДЮСШОР, ДЮСШ, ДЮФК та КФК.
 2. Змагання проводяться:

     – чемпіонат серед  команд  вищої  ліги  (старша  та  середня   вікові

       категорії);

     – першість серед команд першої ліги (в трьох вікових категоріях) –

 

Вікова категорія

2016-2017 р.р.

2017-2018 р.р.

старша

2000-2001р.р.н.

2001-2002 р.р.н.

середня

2002-2003 р.р.н.

2003-2004 р.р.н.

молодша

2004-2005 р.р.н.

2005-2006 р.р.н.

 1. Чемпіонат серед команд вищої ліги проводиться у два кола – «осінь» – «весна» за принципом «кожний з кожним» на своєму полі та  на  полі  суперника  у вихідні  дні,  згідно з календарем змагань затвердженим  дитячо-юнацьким  комітетом  ФФЧО.
 1. Першість у старшій, середній та молодшій вікових категоріях проводиться у три етапи:

– І етап – групові змагання по 8 – 10 команд в кожній за територіальним поділом, у два кола – „осінь – весна” за принципом  „кожний з кожним” – на своєму  полі та на полі суперника згідно з календарем змагань затвердженим дитячо-юнацьким комітетом ФФЧО.                                 

Склади груп формуються на підставі попередніх заявок дитячо-юнацьких спортивних закладів, футбольних клубів та КФК. Підтвердження команд на участь в змаганнях подаються в ФФЧО до  25 серпня кожного поточного року.

– ІІ етап – серед  команд, які  зайняли 1-2 місця в групах. Пари команд визначаються за територіальним принципом. Змагання проводяться з двох матчів – на своєму полі та полі суперника.                            

– ІІІ етап – фінальна частина змагань серед переможців II етапу.

Система, терміни та місця проведення фінальних частин визначається і повідомляється командам додатково.     

 1.  Матчі проводяться на полях команд вказаних у календарі першими.
 2. Перенесення матчу    розглядається   і   здійснюється   лише   за   умови     подання    командою    офіційного   аргументованого    клопотання     до дитячо-юнацького комітету ФФЧО за 7 днів до початку гри.
 1. Дитячо-юнацький комітет ФФЧО може прийняти  рішення  щодо переносу матчів у випадках:  – форс-мажорних обставин;  – відрядження  футболістів до збірних команд ФФЧО та України;  – якщо часовий проміжок між двома офіційними матчами команди складає менше 48  годин.
 1. Право переносу матчу  у випадках  не  передбачених  регламентом, належить дитячо-юнацькому комітету ФФЧО.
 1. Першість старшої та  середньої вікових категорій проводяться у вихідні   дні (за виключенням матчів команд, які також беруть участь у ДЮФЛУ).

    Першість молодшої вікової категорії проводяться у будні дні.

    Початок матчів: – середня в. к. – 11-00, – старша в. к. – 13-00, (для учасників ДЮФЛУ – 15-00 і 16-30); – молодша в. к. – 16-00

Вказана послідовність ігор обов’язкова. Зміна часу початку ігор без    офіційного узгодження з дитячо-юнацьким комітетом ФФЧО заборонена.

     Тривалість гри:

  –  старша в. к.    – 80 хв. (2 тайми по 40 хв., 15 хв. перерва);

  –  середня в. к.   – 70 хв. (2 тайми по 35 хв., 15 хв. перерва);

  –  молодша в. к. – 60 хв. (2 тайми по 30 хв., 10 хв. перерва).

 1. Змагання молодшої вікової категорії проводяться на футбольних полях зменшених розмірів: довжина від 55 м до 70 м, ширина від 40 м до 50 м.  

      Радіус центрального кола 6 м. Штрафний майданчик: з точок на лінії воріт, розташованих на відстані 12,5 м від внутрішньої сторони кожної стійки воріт, під прямим кутом до лінії воріт проводяться два відрізки довжиною 12,5 м., кінці цих відрізків з’єднуються лінією, паралельною лінії воріт. Ворота однакового розміру 6 м х 2 м або 5 м х 2 м, за правилами гри змагань на призи клубу „Шкіряний м’яч”: (будь-яке порушення у штрафному майданчику карається 9-ти метровим штрафним ударом. Положення „поза грою” не існує).   

 1. Ігрова форма футболіста   складається   з   футболки,   шортів,   гетрів, щитків  та  спортивного  взуття.  Без  щитків  футболісти  до змагань  не допускаються.
 1. На випадок збігу кольору форми змінює її команда-господар поля.
 2. Офіційний представник команди зобов’язаний не пізніше 40 хв. до початку матчу внести до рапорту арбітра прізвища та імена футболістів, відповідно їх номеру на футболці, заявлених на даний час, і представити арбітру матчу заявковий лист та білети учасників.

       Офіційний представник та капітан команди підписують рапорт арбітра до початку матчу.

 1. Склад команди на гру старшої та середньої вікових категорій 18 футболістів (11 основних та 7 запасних) і 2 тренера-представника.

      В кожному матчі дозволяється заміна 7 футболістів.

 1. Склад команди на гру молодшої вікової категорії 18 футболістів (9 основних та 9 запасних) і 2 тренера-представника.

      По ходу зустрічі дозволяється заміна (взаємозаміна) футболістів в необмеженій кількості разів.

      Заміна проводиться з числа футболістів, внесених до рапорту арбітра матчу.

 1. Футболіст, внесений до рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.
 1. До фактичного початку матчу, під час проведення заміни футболістів та відразу після завершення матчу офіційні представники команд мають право звірити білети учасників змагань з особистістю гравців.
 2.  Затримка матчу з вини команди-господаря поля – недопустима.
 3. Команда-господар надає та забезпечує:

        –  акт прийому стадіону (футбольного поля);

       –  футбольне поле з трав’яним або штучним покриттям встановлених правилами розмірів з чіткою розміткою;

         –  бланк рапорту арбітра;

        –  чай або мінеральну воду арбітрам;

        –  м’яч та необхідний інвентар для гри;

    –  чергування лікаря з обов’язковим набором відповідних медикаментів (в тому числі охолоджуючого спрею).

 1. Заявка команд проводиться згідно з окремим графіком-викликом.
 2. В заявочний лист команди вноситься не більше 25 футболістів.
 3. Заявочний лист команди завіряють міськрайфедерація футболу, керівник спортивного закладу (клубу, КФК) та міськрайвідділ охорони здоров’я.
 1. Команди-учасниці при реєстрації подають до ФФЧО наступні документи: – заявковий лист  у 2-х  примірниках  надрукований на  комп’ютері,  встановленого  ФФЧО  зразку;

      – акт про відповідність спортивної споруди технічним нормам на поточний період, прийнятого та затвердженого відповідним державним органом;

      – фотокартки футболістів розміром 3х4 см останнього терміну;

      –  документи, що встановлюють особу кожного футболіста:  громадянський паспорт, свідоцтво про народження і учнівський квиток (оригінали);

      – фотокартку в електронному вигляді (у форматі jpg) на футболіста,  який вперше заявляється, обов’язково вказавши прізвище, ім’я та по-батькові.

 1. Реєстрація футболістів проводиться відповідно з Регламентом ФФУ зі статусу і трансферу футболістів (Стаття 17) протягом двох заявочних періодів: – з 1 вересня по 30 вересня; з 1 квітня по 30 квітня.
 2. Перезаявка команд проводиться перед початком другого кола згідно з окремим графіком-викликом.

IV. Обов’язки, відповідальність та забезпечення громадського порядку і безпеки змагань.

 1. Команди та офіційні представники, делегати-інспектори, арбітри зобов’язані дотримуватися  Кодексу  етики  і  чесної гри «Чесна гра – дисципліна і повага» та вести непримириму боротьбу з проявами   корупції, обману і шантажу, спроби використання гри в особистих  інтересах.
 2. Відповідно до постанови КМУ № 341 від 24 квітня 2012 року команда-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та   безпеку до, під  час та після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території.      
 1. Команда-господар поля  забезпечує охорону учасників матчу (гравців, тренерів,    офіційних    представників    команд,   арбітрів,   делегатів-інспекторів) та транспортні засоби команд учасниць.    
 1. На стадіоні  та  прилеглій до нього території до, під час та після матчу забороняються:прояви     хуліганської     поведінки;     використання піротехнічних   засобів,    актів    расизму, реклами   і   різного    роду політичних  дій;  паління  у  межах  технічних  площ,  ігрової  зони  та адміністративних  приміщень.
 1. Команда несе відповідальність за поведінку офіційних  представників, футболістів та вболівальників своєї команди.
 1. Офіційні  представники   команди  не  мають  права  втручатися  в  дії арбітрів, делегатів-інспекторів.     

V. Дисциплінарні та штрафні санкції.

 1. За невиконання регламентних вимог до команд, офіційних осіб, футболістів, арбітрів, спортивних споруд на яких проводяться матчі, Контрольно-дисциплінарним комітетом ФФЧО застосовуються дисциплінарні та штрафні санкції у вигляді попередження, суворого попередження, усунення від функціональних обов’язків, дискваліфікації стадіону (футбольного поля) на певну кількість ігор чи певний період, позбавлення турнірних очок, грошового штрафу чи зняття з розиграшу.
 2. За зрив матчу з вини недисциплінованої поведінки футболістів, тренерів, офіційних представників команд, втручання глядачів, неготовності місць змагань клубу (команді) зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0), та накладаються інші дисциплінарні та штрафні санкції. Якщо команда-суперниця перемогла з більшою різницею, тоді рахунок матчу залишається незмінним.
 3. За незабезпечення матчу медичним обслуговуванням (лікарем) команді-господарю поля зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0).
 4. За участь у матчі незаявленого або дискваліфікованого футболіста, команді зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0). Якщо команда-суперниця перемогла з більшою різницею, тоді рахунок матчу залишається незмінним.
 5.  В разі неявки команди на гру чи запізнення на 30 хвилин їй зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці – технічна перемога (3:0).
 6. Команда, яка в першому колі не прибула на виїзний календарний матч, в наступному (другому) колі з цим суперником проводить матч також на виїзді.
 7. Команда, яка не з’явилася на календарний матч в другому колі, сплачує ФФЧО обов’язковий грошовий внесок в розмірі 500,00 грн.
 8. Футболіст, який отримав три попередження, автоматично пропускає черговий календарний матч.
 9. Футболіст, вилучений з поля, автоматично пропускає черговий календарний матч, і до наступних матчів допускається рішенням Контрольно-дисциплінарного комітету ФФЧО.
 10. Офіційні представники      команд      ведуть самостійний     облік дисциплінарних санкцій і несуть відповідальність за виконання рішень КДК.
 11.  Не може вважатися, що дискваліфікований футболіст пропускає черговий календарний матч, якщо він з якихось причин не відбувся.
 12. За дві неявки на календарні матчі команда знімається з змагань.
 13.  Якщо команда знята із змагань, провела половину і більше матчів, то даній команді зараховується технічна поразка (-:+), а команді-суперниці зараховується технічна перемога (+:-), в разі меншої половини матчів – її результати анулюються.

VI. Арбітраж та інспектування 

 1. На I та ІІ етапах змагань у старшій та середній вікових категоріях арбітраж здійснюється одним арбітром, призначеним суддівським комітетом ФФЧО, та двома місцевими асистентами (дорослими за віком та кваліфікованими) у відповідності з правилами гри, змінами і доповненнями до них, затвердженими Міжнародною Радою футбольних асоціацій.

     На III етапі змагань арбітраж здійснюється трьома арбітрами призначеними  суддівським комітетом ФФЧО.

 1. На I-ІІ етапах змагань у молодшій віковій категорії арбітраж здійснюється двома арбітрами – один призначений суддівським комітетом ФФЧО, другий місцевий (дорослий за віком та кваліфікований).

    На III етапі змагань арбітраж здійснюється двома арбітрами, призначеними  суддівським комітетом ФФЧО.

 1. Арбітри зобов’язані прибути на призначений матч до місця, в якому він проводиться, не пізніше, ніж за 1 годину до початку матчу.
 2. У випадку неявки на матч арбітра, його проводить місцевий арбітр більш високого рівня, рекомендований міськрайфедерацією футболу.
 3. До початку матчу арбітр повинен визначити готовність стадіону (поля), оцінити якість футбольного поля за п’ятибальною системою і зробити відповідний запис в рапорті арбітра. У випадку, якщо стадіон (поле) не готові до проведення матчу, арбітр зобов’язаний вимагати від місцевої команди й дирекції стадіону термінового усунення виявлених недоліків.
 4. Арбітр зобов’язаний перевірити заявковий лист, білети гравців, внесених до рапорту. Він разом з офіційними представниками команд є відповідальним за дотримання правил допуску футболістів до матчу.
 5. Після завершення матчу арбітр зобов’язаний оформити рапорт, і протягом 24 годин надіслати його до ФФЧО рекомендованим листом за адресою: 18015, м. Черкаси, вул. Благовісна, 269/105 та до 10-00 години наступного робочого дня інформувати ФФЧО про технічні результати матчу та порушення Регламенту змагань, якщо такі були.
 6. На прохання команд-учасниць на окремі матчі змагань можуть бути призначені делегати-інспектори ФФЧО та асистенти арбітра.

VII. Протести

 1. Офіційний представник команди зобов’язаний відразу після закінчення матчу попередити арбітра про подання протесту. Якщо арбітр вважає протест мотивованим, його короткий зміст фіксується в рапорті. Про подання протесту арбітр повинен повідомити команду-суперника. Письмовий протест має бути вичерпно мотивованим, підписаний офіційним представником і протягом 24 години направлений до ФФЧО.
 1. Не приймаються до розгляду несвоєчасно подані протести та на:
 • призначення або не призначення вільних, штрафних і 11 та 9 метрових ударів;
 • визначення положення “поза грою”;
 • визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;
 • зараховано чи не зараховано взяття воріт;
 • попередження або вилучення футболіста з поля.
 1. Протести розглядаються КДК Федерації футболу області.
 2. Якщо команда має апеляції до епізодів матчу, вона зобов’язана не пізніше трьох діб надати до ФФЧО відеозапис для підготовки висновку.

VIII. Фінансові витрати

 1. Витрати, пов’язані з участю команд в змаганнях, здійснюються за рахунок відряджаючих організацій, згідно з нормативними документами Міністерства сім’ї, молоді і спорту України та Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.
 2. Витрати по відрядженню призначених ФФЧО арбітрів на І – ІІ етапах (проїзд до місця змагань та у зворотному напрямку, добові) несе команда господар поля.
 3. Асистенти арбітра старшої, середньої та арбітр молодшої вікових категорій І – ІІ етапів змагань забезпечуються харчуванням за рахунок приймаючої команди.
 4. Арбітри, призначені ФФЧО для проведення змагань, забезпечуються харчуванням за рахунок обласного управління у справах сім’ї, молоді та спорту.
 5. Витрати по відрядженню призначених ФФЧО делегатів-інспекторів та асистентів арбітра (проїзд до місця змагань та у зворотному напрямку, добові) несуть команди, по заявках яких вони призначені.
 6. Розрахунки з арбітрами, асистентами арбітра та делегатами-інспекторами проводяться не пізніше, ніж за одну годину до початку матчу.

IX. Визначення переможців.

 1. На всіх етапах змагань переможці визначаються за найбільшою сумою очок, що набрані в усіх матчах. За перемогу нараховується 3 очка, нічию – 1 очко, поразку – 0 очок.
 2. На I етапі при рівній кількості очок переможець і всі наступні місця визначаються за наступними показниками:

      а)  по найбільшій кількості перемог;

      б)  по результатах ігор між претендентами;

      в)  по кращій різниці забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах;

      г)  по найбільшій кількості забитих м’ячів в усіх матчах;

      д) по найменшій кількості дисциплінарних порушень (попередження, вилучення) футболістів.

 1. На II етапі при рівній кількості очок переможець визначається за наступними показниками:

      а) за кращої різниці забитих і пропущених м’ячів;

      б) за більшої різниці забитих м’ячів на чужому полі;   

      в) якщо команди забили однакову кількість м’ячів на чужому полі, то   після другої гри призначається серія 11-метрових ударів (для молодшої вікової категорії – 9-метрових ударів).

 1. Переможці і призери у кожній віковій категорії визначаються при проведенні III (фінального) етапу змагань.

Х. Нагородження

 1. Команди, які зайняли І місце  в Чемпіонаті серед команд вищої ліги, отримують звання “Чемпіон Черкаської області з футболу серед юнацьких команд сезонів 2016-2017, 2017-2018 р. р.” і нагороджуються кубками та грамотами.
 2. Команди, які зайняли 2–3 місця, нагороджуються кубками і грамотами.

     Футболісти та тренери команд нагороджуються медалями і грамотами.

 1. Команди, які зайняли І місце  в Першості серед команд першої ліги, отримують звання “Переможець Черкаської області з футболу серед юнацьких команд сезонів 2016-2017, 2017-2018 р. р.” і нагороджуються кубками та грамотами.
 2. Команди, які зайняли  2–3 місця, нагороджуються  кубками  і  грамотами.

    Футболісти  та  тренери  команд  нагороджуються  медалями  і грамотами.

 1. Команди вищої ліги, що зайняли останні 2 місця переходять до першої ліги.
 2. Команди першої ліги, що зайняли 1-2 місця, переходять до вищої ліги.
 3. Нагородження забезпечує обласне управління у справах сім’ї, молоді та спорту.            

XI. Заключні положення.

 1. Розгляд і вирішення всіх суперечливих питань, які виникають між командами, офіційними особами, футболістами здійснюється виключно під юрисдикцією обласної Федерації футболу.