Р Е Г Л А М Е Н Т
Чемпіонату Черкаської області з футболу
серед дитячо-юнацьких команд
сезонів 2018-2019, 2019-2020 років
І. Мета і завдання
- Метою змагань є популяризація та подальший розвиток дитячого та юнацького футболу в області.
- Основними завданнями змагань є:
– виконання рішення обласної ради від 28.12.2011 р. № 11-3/VI “Про програму розвитку футболу в Черкаській області на 2012-2020 роки”;
– покращення рівня навчально-тренувального процесу в дитячо-юнацьких спортивних закладах, футбольних, спортивних клубах, КФК і на цій основі підвищення рівня майстерності юних футболістів;
– організація активного дозвілля юних шанувальників футболу;
– визначення переможців для участі в змаганнях ДЮФЛУ.
ІІ. Керівництво змаганнями
- Згідно з угодою між Федерацією футболу Черкаської області та управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації, загальне керівництво змаганнями здійснює Федерація футболу Черкаської області.
- Безпосередня організація та проведення змагань покладається на дитячо-юнацький комітет ФФЧО, якому належить право в оперативному прийнятті рішень, щодо організації та проведення змагань.
III. Учасники, терміни та умови проведення змагань
- В обласних змаганнях серед юнацьких та дитячих команд беруть участь СДЮСШОР, ДЮСШ, ДЮФК та КФК.
- Змагання проводяться у трьох вікових категоріях:
Вікова категорія | 2018-2019 р.р. | 2019-2020 р.р. |
старша | 2002-2003 р.р.н. | 2003-2004 р.р.н. |
середня | 2004-2005 р.р.н. | 2005-2006 р.р.н. |
молодша | 2006-2007 р.р.н. | 2007-2008 р.р.н. |
- Склади груп формуються на підставі попередніх заявок дитячо-юнацьких спортивних закладів, футбольних клубів та КФК. Підтвердження команд на участь в змаганнях подаються в ФФЧО до 25 серпня кожного поточного року.
- Змагання проводяться:
– І етап – групові змагання по 8 – 10 команд в кожній за територіальним поділом, у два кола – „осінь – весна” за принципом „кожний з кожним” – на своєму полі та на полі суперника згідно з календарем змагань затвердженим дитячо-юнацьким комітетом ФФЧО. Матчі проводяться на полях команд вказаних у календарі першими.
– ІІ етап – серед команд, які зайняли 1-2 місця в групах. Пари команд визначаються за територіальним принципом. Змагання проводяться з двох матчів – на своєму полі та полі суперника. Перші матчі проводяться на полях команд, які зайняли перші місця в групах.
– ІІІ етап – фінальна частина змагань серед переможців ІІ етапу. Система, терміни та місця проведення фінальних частин визначаються додатково за участю представників команд-учасниць цього етапу.
- Перенесення матчу розглядається і здійснюється лише за умови подання командою офіційного аргументованого клопотання до дитячо-юнацького комітету ФФЧО за 7 днів до початку гри.
- Дитячо-юнацький комітет ФФЧО може прийняти рішення щодо переносу матчів у випадках:
– форс-мажорних обставин; – відрядження футболістів до збірних команд ФФЧО та України;
– участі команд області у всеукраїнських змаганнях, які проводять ФФУ, Міністерство у справах сім’ї, молоді та спорту і Міністерство освіти і науки України;
– якщо часовий проміжок між двома офіційними матчами команди складає менше 48 годин.
- Право переносу матчу у випадках не передбачених регламентом, належить дитячо-юнацькому комітету ФФЧО.
- Чемпіонат старшої та середньої вікових категорій проводяться у вихідні дні (за виключенням матчів команд, які є учасниками змагань ДЮФЛУ).
Чемпіонат молодшої вікової категорії проводяться у будні дні.
Початок матчів:
– середня в. к. – 11-00,
– старша в. к. – 13-00, (для учасників ДЮФЛУ – 15-00 і 16-30);
– молодша в. к. – 16-00
Вказана послідовність ігор обов’язкова. Зміна часу початку ігор без офіційного узгодження з дитячо-юнацьким комітетом ФФЧО заборонена.
Тривалість гри:
– старша в. к. – 80 хв. (2 тайми по 40 хв., 15 хв. перерва);
– середня в. к. – 70 хв. (2 тайми по 35 хв., 15 хв. перерва);
– молодша в. к. – 60 хв. (2 тайми по 30 хв., 10 хв. перерва).
- Змагання молодшої вікової категорії проводяться на футбольних полях зменшених розмірів: довжина від 55 м до 70 м, ширина від 40 м до 50 м. Радіус центрального кола 6 м. Штрафний майданчик: з точок на лінії воріт, розташованих на відстані 12,5 м від внутрішньої сторони кожної стійки воріт, під прямим кутом до лінії воріт проводяться два відрізки довжиною 12,5 м., кінці цих відрізків з’єднуються лінією, паралельною лінії воріт. Ворота однакового розміру 6 м х 2 м або 5 м х 2 м, за правилами гри змагань на призи клубу „Шкіряний м’яч”: (будь-яке порушення у штрафному майданчику карається 9-ти метровим штрафним ударом. Положення „поза грою” не існує).
- Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та спортивного взуття. Футболіст, екіпірування якого не відповідає Правилам гри, до матчу не опускається.
- На випадок збігу кольору форми в обох команд, змінює її команда- господар поля.
- Офіційний представник команди зобов’язаний не пізніше 40 хв. до початку матчу внести до рапорту арбітра прізвища та імена футболістів, відповідно їх номеру на футболці, заявлених на даний час, і представити арбітру матчу заявковий лист та білети учасників.
Офіційний представник та капітан команди підписують рапорт арбітра до початку матчу.
- Склад команди на гру старшої та середньої вікових категорій 18 футболістів (11 основних та 7 запасних) і 2 тренера-представника.
В кожному матчі дозволяється заміна 7 футболістів.
- Склад команди на гру молодшої вікової категорії 18 футболістів (9 основних та 9 запасних) і 2 тренера-представника.
По ходу зустрічі дозволяється заміна (взаємозаміна) футболістів в необмеженій кількості разів.
Заміна проводиться з числа футболістів, внесених до рапорту арбітра матчу.
- Футболіст, внесений до рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.
- До фактичного початку матчу, під час проведення заміни футболістів та відразу після завершення матчу офіційні представники команд мають право звірити білети учасників змагань з особистістю гравців.
- Затримка матчу з вини команди-господаря поля – недопустима.
- Команда-господар надає та забезпечує:
– акт прийому стадіону (футбольного поля);
– футбольне поле з трав’яним або штучним покриттям встановлених правилами розмірів з чіткою розміткою;
– бланк рапорту арбітра;
– чай або мінеральну воду арбітрам;
– м’яч та необхідний інвентар для гри;
– чергування лікаря з обов’язковим набором відповідних медикаментів (в тому числі охолоджуючого спрею).
- Заявка команд проводиться згідно з окремим графіком-викликом.
- В заявочний лист команди вноситься не більше 25 футболістів, в тому числі дівчат (за команду певної вікової категорії старших не більше ніж на 1 рік).
- Заявочний лист команди завіряють міськрайфедерація футболу, керівник спортивного закладу (клубу, КФК) та міськрайвідділ охорони здоров’я.
- Команди-учасниці при реєстрації подають до ФФЧО наступні документи: – заявковий лист у 2-х примірниках надрукований на комп’ютері, встановленого ФФЧО зразку;
– акт про відповідність стадіону (футбольного поля) технічним нормам на поточний період, прийнятого та затвердженого відповідним державним органом;
– фотокартки футболістів розміром 3х4 см останнього терміну;
– документи, що встановлюють особу кожного футболіста: громадянський паспорт, свідоцтво про народження і учнівський квиток (оригінали);
– фотокартку в електронному вигляді (у форматі jpg) на футболіста, який вперше заявляється, обов’язково вказавши прізвище, ім’я та по-батькові.
- Реєстрація футболістів проводиться відповідно до вимог Регламенту ФФУ зі статусу і трансферу футболістів протягом двох заявочних періодів. Терміни заявочних періодів повідомляються додатково кожного року.
- Футболістам-учасникам дитячо-юнацького чемпіонату області (яким виповнилося 16 років) дозволяється брати участь в обласних змаганнях за аматорські команди свого регіону.
ІV. Обов’язки, відповідальність та забезпечення громадського порядку і громадської безпеки змагань
- Команди та офіційні представники, делегати-інспектори, арбітри зобов’язані дотримуватися Кодексу етики і чесної гри «Чесна гра – дисципліна і повага» та вести непримириму боротьбу з проявами корупції, обману і шантажу, спроби використання гри в особистих інтересах.
- Відповідно до постанови КМУ № 341 від 25 квітня 2012 року команда-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час та після матчу на стадіоні та прилеглій до нього території.
- Команда-господар поля забезпечує охорону учасників матчу (гравців, тренерів, офіційних представників команд, арбітрів, делегатів- інспекторів) та транспортні засоби команд учасниць.
- На стадіоні та прилеглій до нього території до, під час та після матчу забороняються: прояви хуліганської поведінки; використання піротехнічних засобів, актів расизму, реклами і різного роду політичних дій; паління у межах технічних площ, ігрової зони та адміністративних приміщень.
- Команда несе відповідальність за поведінку офіційних представників, футболістів та вболівальників своєї команди.
- Офіційні представники команди не мають права втручатися в дії арбітрів, делегатів-інспекторів.
V. Дисциплінарні санкції
- За невиконання або неналежне виконання вимог регламенту та інших документів ФФЧО до футбольних команд, їх офіційних представників, тренерів, футболістів, арбітрів, делегатів-інспекторів, спортивних споруд, на яких проводяться матчі, органами футбольного правосуддя ФФЧО застосовуються дисциплінарні санкції у вигляді попередження, суворого попередження, усунення від функціональних обов’язків, дискваліфікації стадіону (футбольного поля) на певну кількість ігор чи певний період, позбавлення турнірних очок, зняття команди із змагань та грошові санкції.
- За зрив матчу з вини недисциплінованої поведінки футболістів, тренерів, офіційних представників команд, втручання глядачів, неготовності місць змагань клубу (команді) зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0), та накладаються інші дисциплінарні та штрафні санкції. Якщо команда-суперниця перемогла з більшою різницею, тоді рахунок матчу залишається незмінним.
- За незабезпечення матчу медичним обслуговуванням (лікарем) команді-господарю поля зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0).
- За участь у матчі незаявленого або дискваліфікованого футболіста, команді зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці технічна перемога (3:0). Якщо команда-суперниця перемогла з більшою різницею, тоді рахунок матчу залишається незмінним.
- 5. В разі неявки команди на гру чи запізнення на 30 хвилин їй зараховується технічна поразка (0:3), а команді-суперниці – технічна перемога (3:0).
- Футболіст, який отримав три жовті картки, підлягає відстороненню на один матч без рішення КДК.
- Футболіст, вилучений з поля в одному матчі за дві жовті картки, або за червону картку за «позбавлення суперника голу або очевидної можливості забити м’яч» підлягає відстороненню на один матч без рішення КДК.
- Офіційні представники команд ведуть самостійний облік дисциплінарних санкцій і несуть відповідальність за виконання рішень КДК.
- Не може вважатися, що дискваліфікований футболіст пропускає черговий календарний матч, якщо він з якихось причин не відбувся. За винятком, коли команда-суперник не з’явилась на гру.
- Команда, яка в першому колі не прибула на виїзний календарний матч, в другому колі з цим суперником проводить матч на виїзді.
- Команда, яка не з’явилася на календарний матч сплачує ФФЧО обов’язковий грошовий внесок в розмірі 500,00 грн.
- За дві неявки команди на календарні матчі І етапу, команда знімається з змагань.
- За неявку команди на календарний матч II-ІІІ етапів, команда знімається з змагань.
- Якщо команда знята із змагань, провела половину і більше матчів, то даній команді зараховується технічна поразка (-:+), а команді-суперниці зараховується технічна перемога (+:-), в разі меншої половини матчів – її результати анулюються.
VІ. Арбітраж та інспектування
- На I етапі змагань у старшій та середній вікових категоріях арбітраж здійснюється одним арбітром, призначеним суддівським комітетом ФФЧО, та двома місцевими асистентами арбітра (дорослими за віком та кваліфікованими) у відповідності з правилами гри, змінами і доповненнями до них, затвердженими Міжнародною Радою футбольних асоціацій.
На ІІ та III етапах змагань арбітраж здійснюється арбітрами та асистентами арбітрів призначеними суддівським комітетом ФФЧО.
- На I етапі змагань у молодшій віковій категорії арбітраж здійснюється двома арбітрами – один призначений суддівським комітетом ФФЧО, другий місцевий (дорослий за віком та кваліфікований).
На ІІ та III етапах змагань арбітраж здійснюється двома арбітрами, призначеними суддівським комітетом ФФЧО.
- Арбітри зобов’язані прибути на призначений матч до місця, в якому він проводиться, не пізніше, ніж за 1 годину до початку матчу.
- У випадку неявки на матч арбітра, його проводить місцевий арбітр більш високого рівня, рекомендований міськрайфедерацією футболу.
- До початку матчу арбітр повинен визначити готовність стадіону (футбольного поля), оцінити якість футбольного поля за п’ятибальною системою і зробити відповідний запис в рапорті арбітра. У випадку, якщо стадіон (футбольне поле) не готові до проведення матчу, арбітр зобов’язаний вимагати від місцевої команди й дирекції стадіону (футбольного поля) термінового усунення виявлених недоліків.
- Арбітр зобов’язаний перевірити заявковий лист, білети гравців, внесених до рапорту. Він разом з офіційними представниками команд є відповідальним за дотримання правил допуску футболістів до матчу.
- Після завершення матчу арбітр зобов’язаний оформити рапорт, і протягом 24 годин надіслати його до ФФЧО рекомендованим листом за адресою: 18015, м. Черкаси, вул. Благовісна, 269/105 та до 10-00 години наступного робочого дня інформувати ФФЧО про технічні результати матчу та порушення Регламенту змагань, якщо такі були.
- На прохання команд-учасниць на окремі матчі змагань можуть бути призначені делегати-інспектори ФФЧО та асистенти арбітра.
VІІ. Протести
- Офіційний представник команди зобов’язаний відразу після закінчення матчу попередити арбітра про подання протесту. Якщо арбітр вважає протест мотивованим, його короткий зміст фіксується в рапорті. Про подання протесту арбітр повинен повідомити команду-суперника. Письмовий протест має бути вичерпно мотивованим, підписаний офіційним представником і протягом 24 години направлений до ФФЧО.
- Не приймаються до розгляду несвоєчасно подані протести та на:
– призначення або не призначення вільних, штрафних і 11 та 9 метрових ударів;
– визначення положення “поза грою”;
– визначення виходу м’яча за межі поля і надання права введення м’яча у гру;
– зараховано чи не зараховано взяття воріт;
– попередження або вилучення футболіста з поля.
- Протести розглядаються КДК Федерації футболу області.
- Якщо команда має апеляції до епізодів матчу, вона зобов’язана не пізніше трьох діб надати до ФФЧО відеозапис для підготовки висновку.
VІІІ. Фінансові витрати
- Витрати, пов’язані з участю команд в змаганнях, здійснюються за рахунок відряджаючих організацій, згідно з нормативними документами Міністерства сім’ї, молоді і спорту України та Міністерства освіти і науки України.
- Витрати по відрядженню призначених ФФЧО арбітрів на І – ІІ етапах змагань (проїзд до місця змагань та у зворотному напрямку, добові) несуть команди-господарі поля.
- Витрати за арбітраж асистентам арбітра старшої, середньої та арбітру молодшої вікових категорій (місцевим) І етапу змагань несуть команди-господарі поля.
- Витрати по відрядженню призначених ФФЧО делегатів-інспекторів та асистентів арбітра (проїзд до місця змагань та у зворотному напрямку, добові) несуть команди, по заявках яких вони призначені.
- Розрахунки з арбітрами, асистентами арбітра та делегатами-інспекторами проводяться не пізніше, ніж за одну годину до початку матчу.
- Призначені ФФЧО арбітри І – ІІІ етапів, асистенти арбітрів ІІ – ІІІ етапів для проведення змагань, забезпечуються харчуванням за рахунок управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
ІХ. Визначення переможців
- На всіх етапах змагань переможці визначаються за найбільшою сумою очок, що набрані в усіх матчах. За перемогу нараховується 3 очка, нічию – 1 очко, поразку – 0 очок.
- На I етапі при рівній кількості очок переможець і всі наступні місця визначаються за наступними показниками:
а) по найбільшій кількості перемог;
б) по результатах ігор між претендентами;
в) по кращій різниці забитих і пропущених м’ячів в усіх матчах;
г) по найбільшій кількості забитих м’ячів в усіх матчах;
д) по найменшій кількості дисциплінарних порушень (попередження, вилучення) футболістів.
- На II етапі при рівній кількості очок переможець визначається за наступними показниками:
а) за кращої різниці забитих і пропущених м’ячів;
б) за більшої різниці забитих м’ячів на чужому полі;
в) якщо команди забили однакову кількість м’ячів на чужому полі, то після другої гри призначається серія 11-метрових ударів (для молодшої вікової категорії – 9-метрових ударів).
- Переможці і призери у кожній віковій категорії визначаються при проведенні фінальної частини змагань.
Х. Нагородження
- Команди, які зайняли І місця в кожній віковій категорії, отримують звання “Чемпіон Черкаської області з футболу сезонів 2018-2019, 2019-2020 р. р.” та нагороджуються кубками і грамотами. Футболісти та тренери команд нагороджуються медалями і грамотами.
- Команди, які зайняли 2 – 3 місця в кожній віковій категорії, нагороджуються кубками і грамотами. Футболісти та тренери команд нагороджуються медалями і грамотами.
- Кращий гравець фінальної частини змагань в кожній віковій категорії нагороджується призом.
- Нагородження забезпечує управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації.
ХІ. Заключні положення
- Розгляд і вирішення всіх суперечливих питань, які виникають між командами, офіційними особами, футболістами здійснюється виключно під юрисдикцією обласної Федерації футболу.